BEZPIECZNIK - gazeta szkolna ZSEiI Giżycko

Nieregularnik Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych wydawany od 1998 r.

Wypada coś w tej szkole robić

Adrian Strzała z klasy drugiej Technikum Informatycznego przy ZSEiI znalazł się w finałowej ósemce „Turnieju wiedzy o przedsiębiorczości”.  Zaprezentował tam swój pomysł na biznes w branży informatycznej. Wagę jego sukcesu podkreśla ilość startujących w turnieju 1350 uczniów z całej Polski.
Czytaj dalej...

Zabawa do samego rana

Jeszcze tylko „sto dni” do matury. Wydawać by się mogło, że cztery lata w murach naszej szkoły minęły szybko. Pamiętam dobrze pierwsze dni w Elektryku, a teraz  czas na ich podsumowanie. Szkoda, że taka impreza odbyła się dopiero pod koniec nauki. Świetna zabawa od wieczora aż do samego rana. Jeżeli nie wiecie o czym piszę, to informuję, że o … studniówce. 

Czytaj dalej...

Wierzyć w to, co się robi

Dnia 25.02.2014 klasa Im została zaproszona do czytelni  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku na spotkanie z Marcinem Gienieczko. Autor książek „Kierunek Północ”  i „Pokonać siebie” jest z wykształcenia dziennikarzem, z powołania fotografem i podróżnikiem.
Czytaj dalej...

11 marca 2014 r.

4:00 – pobudka i przygotowanie do wyjazdu
4:51 – zajęcie miejsc w autobusie 
5:03 – odjazd autobusu spod internatu
5:03 – 10:17 – czas na drzemkę i regenerację sił
11:04 – wejście na teren Pałacu Prezydenckiego, eliminacja…

Czytaj dalej...

Jack Strong

18 lutego w Giżyckim Centrum Kultury wyemitowano film pod tytułem „Jack Strong”. Wiele klas z naszej szkoły postanowiło wybrać się na zekranizowaną historię polskiego szpiega wyreżyserowaną przez Władysława Pasikowskiego.
Czytaj dalej...

Jak zostałem harcerzem

Mówi się, że harcerzem zostaje się zdobywając najwyższe odznaczenie harcerskie, czyli krzyż. Odznaka wzorowana jest na medalu Virtuti Militari. Drużynowy wpina ją w mundur harcerski zaraz po ukończenia składania przyrzeczenia harcerskiego. Zapisuje swoją historię, bo jest niesamowita. Mało kto może się pochwalić tak pięknym przyrzeczeniem, jak moje. 
Czytaj dalej...

Konkurs Wiedzy Konsumenckiej

Ile czasu posiadamy na odstąpienie umowy zawartej na odległość? Jakie prawa przysługują pasażerom, których lot został odwołany? Z tego rodzaju pytaniami zmierzyła się 5 uczniów z naszej szkoły. podczas III Powiatowego Konkursu Wiedzy Konsumenckiej
Czytaj dalej...

Elektryk bierze udział w Net Masters Cup

Dnia 18-03-2014 nasi uczniowie w składzie: Marcin Niezbecki, Maciej Szabłowski, Bartłomiej Płoszyński, pod opieką Pana Aleksandra Pietnoczki, wzięli udział w olimpiadzie wiedzy o Internecie Net Masters Cup (następcy DialNet Masters). Warto zaznaczyć, że jest to już druga edycja konkursu, w której naszą szkołę reprezentował ten sam skład.

Czytaj dalej...

Przez żołądek do serc

16 stycznia 2014 roku i tzw. "tłusty czwartek" Szkolne Koło Caritas po raz kolejny zorganizowało w naszej szkole "Słodkie Czwartki". W te dzni były sprzedawane ciasta, w których przygotowanie zaangażowali się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.
Czytaj dalej...

Zawody Programistyczne

Dnia 11 lutego 2014 roku w Olsztynie odbyły się V Warmińsko-Mazurskie Zespołowe Zawody Programistyczne organizowane przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Uczestniczyła w nich reprezentacja naszej szkoły.
Czytaj dalej...

Automaticon 2014

W dniu 25 marca uczniowie i nauczyciele ZSEiI odwiedzili Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów. Wycieczkę w większości „zasilali” mechatronicy, jednak znalazło się także kilku informatyków, którzy bardzo chcieli wziąć udział w wystawie.
Czytaj dalej...

Czy uwalniać wi-fi w szkołach?

Dla wielu z nas internet jest czymś, co umożliwia nam kontaktowanie się ze znajomymi, przeglądanie wiadomości, naukę, robienie zakupów i zapewnia rozrywkę. W dzisiejszych czasach pojęcie bezprzewodowego internetu stało się bardzo powszechne. Ludzie używają wi-fi wszędzie, a ostatnimi czasy także w szkołach.
Czytaj dalej...
 ©  "Bezpiecznik" Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych 2014