foto/twierdza00.jpg

Pomagamy Ziemi

17 września klasy pierwsze i drugie ZSEiI, przy okazji akcji "Sprzątania Świata - Polska", wybrały się na giżycką Twierdze Boyen.

Uczniowie podzielili się na małe (2-4 osobowe) zespoły i starali się poprawić stan naszego najbliższego otoczenia. Trzeba przyznać, że dokładnie wysprzątali każdy zakamarek twierdzy.
W efekcie znaleźli przeróżne rzeczy, począwszy od butów, czasami marek pożądanych przez młodzież, przez namiot, aż po wózek z biedronki :)

Zaraz po zakończeniu sprzątania, uczniowie wraz ze swoimi opiekunami udali się do galerii Twierdzy Boyen. Podziwiali ciekawe ekspozycje i zbiory muzealne. Największym zainteresowaniem cieszyły się grafiki wybitnego światowego malarza Picassa. Kolejna ciekawa wystawa to zbiór grafik komputerowych (fotomontaży) Zdzisława Beksińskiego.

Po wyczerpującej pracy uczniowie mogli odpocząć przy ognisku. Skorzystali też z możliwości upieczenia kiełbasek.

Wysiłek "dla ziemi" miał też bardziej materialny wymiar. Najbardziej pracowici uczniowie zostali wynagrodzeni dodatkowymi punktami z zachowania :)

Murzyn z Jerrym

Więcej zdjęć na stronie galerii ZSEiI