foto/p00.jpg

Dzień bez papierosa

Choć impreza miała miejsce jeszcze w ubiegłym roku szkolnym, nasza redakcje koniecznie chce o niej przypomnieć. 29 maja 2009 r. uczniowie obecnej IIIi, IIIe oraz Pani pielęgniarka zorganizowali tzw. "Dzień bez papierosa".

Na terenie wokół szkoły można było podziwiać kolorowe dekoracje, m.in. kwiatki. W budynku zostały rozwieszone plakaty związane z tematyką antynikotynową. Niektóre zrobili sami uczniowie. Największą atrakcją okazał się bar sałatkowy, dostępny od długiej przerwy. Uczniowie i nauczyciele mogli jeść bez umiaru różnego rodzaju sałaki warzywne, owoce, czy chrupać surową marchew. W tym samym czasie jeden z chłopców informował o zgubnych skutkach palenia papierosów. Obok baru stał stolik z broszurami i ulotkami dla uczniów.

Przygotowano też urnę, do której uczniowie wrzucali papierosy, a w zamian otrzymywali batony. Zbiórkę prowadziła dziewczyna przebrana za papierosa. O dziwo, nawet się paliła :) W auli szkolnej można było obejrzeć film tematycznie związany z akcją.

Cała impreza trwała kilka przerw. Zakończyło ją uroczyste spalenie urny z papierosami na boisku szkolnym. Mamy nadzieję, że ta akcja przyniosła założone efekty.

Ewcia