foto/ryn00.jpg

Obozy integracyjne klas pierwszych

W ramach projektu "W stronę ucznia - programy rozwojowe szkół zawodowych Powiatu Giżyckiego" współfinansowanego ze środków unijnych, klasy pierwsze wzięły udział w trzydniowych obozach integracyjnych w ośrodku "Zofiówka" koło Rynu. Obozy miały na celu zwiększenie atrakcyjności oraz podnoszenie jakości procesu kształcenia w szkołach zawodowych.
Dla uczniów najważniejsza okazała się sama integracja klasy oraz współpraca grupy z wychowawcą.

Uczniowie, dobrani w kilkuosobowe zespoły, zostali zakwaterowani w domkach campingowych, w których panowały surowe warunki. Część miała więcej szczęścia (głównie dziewczęta) i zamieszkała w świetnie wyposażonych apartamentach na terenie ośrodka. Nie warunki były jednak najważniejsze - grunt to dobre towarzystwo :)

Wszystkim uczestnikom zapewniono pełne, trzydaniowe wyżywienie. Jedzenie może i mogłoby być lepsze, jednak nikt z nas nie narzekał - wspomina jedna z uczestniczek obozu. Bardzo ciekawe były zajęcia z przemiłą Panią pedagog z ZSZ. Największą jednak sympatią cieszyły się treningi na wodzie - dopowiedział Patryk.

Kolejny dzień uczniowie spędzili na grach zespołowych i zwiedzaniu Rynu. Informatykom z ZSEiI udało się ograć rolników z ZSKŚiA w piłkę nożną. Mecz w piłkę siatkową przyniósł odwrotny rezultat :(

Zwiedzaliśmy Ryńskie Centrum Kultury, zamek, amfiteatr, stary cmentarz i wieżę ciśnień oraz hiszpański wiatrak. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się "Biedronka" znajdująca się nieopodal ośrodka ;)

Ostatniego dnia, aby sprawdzić nabyte żeglarskie umiejętności, młodzież wzięła udział w międzyszkolnych regatach. Wybrano do nich po 6 osób z każdej klasy. Największe emocje wzbudziły rywalizujące ze sobą drużyny dziewcząt z ZSKŚiA oraz ZSZ. Mimo wszelkich starań i oddanych kibiców nie udało nam się zająć pierwszego miejsca - powiedział Paweł z Ii.

Większość osób była bardzo zadowolona z obozu i nie może doczekać się kolejnej wspólnej wycieczki. Mamy nadzieję, że nasi wychowawcy coś na to poradzą.

Marta & Paweł

Więcej zdjęć w galerii ZSEiI