foto/fireshow00.jpg

Zabawy z ogniem - co to takiego?

Zabawy z ogniem, potocznie zwane tańcem z ogniem, to po prostu fireshow. Wiele osób zastanawia, się jak można coś takiego robić? Z własnego doświadczenia jestem w stanie stwierdzić, że nie ma w tym nic nadzwyczajnie trudnego! ;).

Żeńska część naszej grupy na pokazie

Otóż wszystkie wykonywane figury opierają się na kręceniu kół. Najpopularniejszy sprzęt wykorzystywany przez tancerzy to kij i poi (inaczej małe sześciany bądź tubki). Wykorzystywane są też takie "bajery" jak: wachlarze, liny, podwójne kije, podwójne lub potrójne poi lub sześciany (duże kostki, których każda krawędź ma długości 1m). Słyszałam stwierdzenie, że kij jest odpowiedni dla chłopaków, a poiki - dla dziewczyn. Nie zgodzę się z tym, bo zarówno chłopcy mogą kręcić poikami, a dziewczyny kijami.

Część naszej grupy. Jak widać, żeńska część na poikach, a kolega zajmuje się pluciem.

PKońcówki naszego sprzętu są wykonane zazwyczaj z materiału zwanego kewlarem. Dlaczego zazwyczaj? Niektórzy zamiast niego, montują nietrwały dżins. Kewlar jest materiałem bardzo drogim, lecz niepalnym. Po nasączeniu końcówek paliwem, możemy podpalić nasz sprzęt. ;)

Benzyna stanowi najtańsze paliwo, szczególnie do treningów praktycznych. Najtańsze, ale zarazem najbardziej niebezpieczne. Polecam wybieranie nafty lub parafiny.

Członek grupy kręcący kijem._Trening porą zimową ;)

Pora roku, którą można wykorzystać na zabawę z ogniem, nie jest ściśle określona. Wszystko zależy od chęci grupy. Do fireshow zalicza się również tak zwany smoczy oddech (plucie ogniem). Jest to technika najprostsza, ale zarazem najbardziej niebezpieczna.

Jakie szkody można sobie wyrządzić? Najczęstsze to lekkie spalenie włosów (głównie na rękach). Przy pluciu ogniem ważne jest, aby nie połykać substancji, którą ma się wypluć. Do tego rodzaju trików najlepiej używać parafiny.

Tutaj również pokaz, w którym braliśmy udział ;)_Kolega z grupy kręcący kijem. Trening na molo ;)

W zajęciach tańca z ogniem można uczestniczyć bez względu na wiek. Odbywają się w każdą sobotę w sali kameralnej GCK-u. Zajęcia są bezpłatne i dla wszystkich.

Jeśli macie chęci i interesuje was to, to serdecznie zapraszam! ;)

Joanna

Dla urozmaicenia - na biwaku klas pierwszych_Obóz integracyjny klasy Ii