foto/kasia3.jpgDlaczego zdecydowała się pani na pracę nauczyciela? Dlaczego akurat tej dziedziny i w naszej szkole?Kiedy byłam w szkole średniej to Bóg stał się w moim życiu kimś bardzo realnym i bliskim. Pozwolił mi doświadczyć swojej miłości i zachwycił mnie sobą. To chyba był moment, w którym zdecydowałam, że chce się dzielic prawdą o Bogu z innymi ludźmi. A dlaczego w naszej szkole? Bo właśnie tu była potrzebna katechetka.

Ewolucja:

W szkole podstawowej :)W waszym wieku :)Studentka :)Nasza Pani Kasia :)

Bóg stał się w moim życiu kimś bardzo realnym i bliskim

Imię, Nazwisko, tytuł naukowy? Katarzyna Fedio, magister teologii.

Co daje pani radość i spełnienie, jeśli je pani daje, w pracy nauczyciela?
Najbardziej raduje mnie to, gdy widzę, że któryś z moich uczniów tak prawdziwie odkrywa i kroczy z Bogiem. Ale jest też wiele drobnych radości dnia codziennego w spotkaniach z uczniami.

Co panią denerwuje i frustruje w pracy i życiu codziennym?
Nie będę mówić o funkcjonowaniu naszego państwa czy szkoły. Jest coś, co mnie denerwuje w moim życiu. To jest przede wszystkim brak czasu na realizację niektórych moich zamierzeń.

Co porabia pani w czasie wolnym?
Czas wolny często spędzam z przyjaciółmi, rodziną. Często też czytam książki, oglądam filmy. Przy sprzyjającej pogodzie jeżdżę rowerem lub spaceruje. A jeśli jest ten wolny czas trwa trochę dłużej, to wyjeżdżam np. w góry.

Gdyby pani mogła zmienić jedną rzecz (zdarzenie) cechę ludzką co by to było i dlaczego?
Na wielu płaszczyznach życia można mieć takie życzenia. Ja oddałam się rzeczywistości która nie raz jest związana z młodymi ludźmi. Chciałabym, by nie było narkotyków, ponieważ widzę jak niszczą życie.

Dziękuję za rozmowę.
Stachura Wichura

I tradycyjna już karykatura...Karykatura ;)