BEZPIECZNIK - gazeta szkolna ZSEiI Giżycko

Nieregularnik Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych wydawany od 1998 r.

Wstępniak do Nr 34

Witamy w nowym roku szkolnym 2005/2006. Wystartowaliśmy z małym poślizgiem, ale najważniejsze, że znów jesteśmy z Wami Drodzy Czytelnicy.
Ten rok jest kolejnym rokiem próby. W poprzednim trzymaliśmy kciuki za maturzystów, którzy po raz pierwszy zdawali tzw. nową maturę. Jakoś poszło - jak powiedziałby zielony ogr o dźwięcznym imieniu Shrek. W tym roku kolejne wyzwanie. Uczniów technikum czeka nowy egzamin zewnętrzny - zawodowy. Jest on formą oceny poziomu opanowania wiadomości i umiejętności z zakresu danego zawodu. Życzymy naszym elektronikom i elektrykom, by dobrze się do niego przygotowali i osiągnęli satysfakcjonujące ich wyniki.
Tyle o najstarszych uczniach w naszej szkole. W bieżącym numerze stawiamy bowiem na młodość :) Myślę o pierwszoklasistach, którzy rozpoczęli w tym roku naukę w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku. Pamiętacie? Szkoła zmieniła nazwę! Kociaki już się zintegrowały na rajdzie, podczas sprzątania świata oraz tradycyjnej, dorocznej imprezy zwanej "otrzęsinami". Teraz chłoną wiedzę, którą tak chętnie dzielą się z nimi nauczyciele... Oby czuli się u nas jak najlepiej.

Skorpion i trzy panny, czyli nowi nauczyciele w ZSEiI

Czytaj dalej...

RAJD 2005

Jak co roku we wrześniu, odbył się rajd integracyjny. Klasy pierwsze i inne chętne wraz ze swoimi wychowawcami i opiekunami wyruszyły podziwiać "Skarby Mazur" i trochę je posprzątać w ramach akcji "Clean Up the World".15 września przed godziną 9 odbyła się zbiórka na Placu Piłsudskiego. Wszystkim obecnym przypomniano cel i zasady podróży. Potem zrobiono kilka zdjęć wychowanków wraz z wychowawcami (aby była możliwa późniejsza identyfikacja). O godzinie 9.00 wszyscy wyruszyliśmy w drogę.
Czytaj dalej...

Sprzątanie świata

17 września nasza szkoła wybrała się na sprzątanie Mazur, a dokładniej okolic Dużej Papówki. Na miejsce zbiórki przyszła "cała szkoła" - po paru uczniów z każdej klasy :) Dostaliśmy worki na śmieci i zaczęła się zabawa.
Czytaj dalej...

"Pidżama Porno", czyli Otrzęsiny 2005


W tym roku otrzęsiny pierwszych klas odbyły się 17 października, a zorganizowała je klasa IIa.
Można powiedzieć, że trwały one od samego rana. Każda klasa miała za zadanie przystroić swoją pracownię tak, aby wyglądała jak sypialnia, a wszyscy pierwszoklasiści musieli przebrać się w pidżamy. Efekty oceniało jury. Sprawdzało jak przystrojona jest klasa, pierwszaki ze swoim wychowawcą i przyznawało za to punkty.
Czytaj dalej...

Techniczne umysły

Olimpiady techniczne w naszej szkole zawsze cieszyły się dużą popularnością z powodu odnoszonych sukcesów w poprzednich edycjach olimpiad.
W tym roku szkolnym swoich sił chcieli spróbować uczniowie klas maturalnych. Mogli tego dokonać w dwóch olimpiadach.
Pierwsza to Olimpiada Wiedzy Technicznej, która została rozegrana 21 października. Druga olimpiada to Olimpiada Elektroniczno - Elektryczna znana jako EUROELEKTRA.
Czytaj dalej...

"Spotkanie nad Bałtykiem"

2 listopada bieżącego roku grupa uczniów z Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych, Liceum Ogólnokształcącego Nr 2 i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku wyjechała do Kaliningradu na spotkanie pod hasłem "Dni Morza Bałtyckiego".
Czytaj dalej...
 ©  "Bezpiecznik" Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych 2014